کد خبر : 208198
تاریخ انتشار : چهارشنبه 20 اردیبهشت 1402 - 12:35

افزایش شدید قیمت فرش در سال ۱۴۰۲

افزایش شدید قیمت فرش در سال ۱۴۰۲

یکی از مهم‌ترین لوازم هر خانه و بخش مهمی از دکوراسیون منزل فرش است. در دنیای امروزی به‌دلیل بالا بودن قیمت فرش ماشینی استفاده از برخی پوشش‌های زمین و کف منازل به‌جای فرش رایج شده است. با این‌ حال همچنان افرادی مانند خانواده‌های ایرانی هستند که برای آن‌ها استفاده از این هنر ارزشمند اهمیت خاصی

یکی از مهمترین لوازم هر خانه و بخش مهمی از دکوراسیون منزل فرش است. در دنیای امروزی بهدلیل بالا بودن قیمت فرش ماشینی استفاده از برخی پوششهای زمین و کف منازل بهجای فرش رایج شده است. با اینحال همچنان افرادی مانند خانوادههای ایرانی هستند که برای آنها استفاده از این هنر ارزشمند اهمیت خاصی دارد.

فرش جدید 1402

عوامل موثر بر قیمت فرش ماشینی

بهطور کلی قیمت جدیدترین مدل فرش ۱۴۰۲یکی از مهمترین معیارهای انتخاب فرش بهحساب میآید که با توجه به هزینههای اولیه و هزینههای بلندمدت مشخص میشود. عوامل متعددی همچون طرح فرش، نوع مواد اولیه، میزان پیچیدگی و سفارشیسازی در طراحی و موارد دیگر در قیمتگذاری فرش ماشینی دخالت دارند. از این رو فروشندگان بدون اطلاع از مشخصات فرش نمیتوانند یک محدوده قیمت واحد برای آن ارائه دهند. عوامل موثر بر قیمت فرش شامل موارد زیر میشوند:

سایز و متراژ فرش

انواع مختلف فرشها همچون فرش وینتیج و فرش گل برجسته در ابعاد متفاوت ۶ متری، ۹ متری، ۱۲ متری و ابعاد کوچکتر دو متری، سه متری و چهار متری تولید میشوند. معمولا در برچسب پشت فرشها، اندازهها و سایز آنها نوشته شده است. سایز فرش را بر حسب مترمربع در نظر میگیرند. در صورتی که برچسب فرش حذف شده باشد یا قابل خواندن نباشد با اندازهگیری عرض و طول آن بهراحتی میتوان سایز فرش را محاسبه کرد.

اگرچه مشتریان با توجه به متراژ مکان موردنظر، اندازه فرش را انتخاب میکنند. اما سایز فرش بر تعیین قیمت آن تاثیر بسزایی میگذارد. بهطور طبیعی هر چه اندازه و متراژ فرش بیشتر باشد قیمت فرش ماشینی نیز افزایش پیدا میکند.

انواع الیاف فرش 

بهطور معمول فرشهای ماشینی با استفاده از الیاف متفاوت همچون اکریلیک، پلیآمید (نایلون)، پلیاستر، پلیپروپیلن و پشم بافته میشوند. نوع نخ  بهکاررفته در تولید فرش نهتنها بر هزینههای اولیه تولید آن تاثیرگذار است، بلکه این ویژگی مهم کیفیت فرش را نیز تعیین میکند. زیرا متناسب با الیاف بهکاررفته در تولید این محصول ارزشمند، فرش انتخابی شما میتواند عملکرد طولانیتری به خرج دهد و ظاهر خود را نیز برای مدت طولانیتری حفظ کند.

بهعبارت دیگر نخ و الیاف در انتخاب فرش از آن جهت اهمیت پیدا میکند که ویژگیهای زیادی از آن همانند مقاومت در برابر ساییدگی، میزان لکهگیری، انتقال الکتریسیته ساکن، ایجاد فضای گرم، غیرقابل اشتعال بودن، تغییر رنگ و غیره را تعیین میکنند. به همین دلیل الیاف بهعنوان ماده اولیه تولید فرش در تعیین قیمت فرش ماشینی بسیار موثر هستند.

برخی از مشتریان اطلاعات زیادی درمورد الیاف بهکاررفته در انواع مختلف فرشها ندارند. بنابراین بدون اطلاع از درجه، چگالی فیبر و تراکم الیاف در زمان خرید ممکن است گاهی فرش خوب و مناسبی انتخاب کنند و گاهی نیز به انتخاب نامناسبی دست بزنند. توجه به این نکته ضروری است که فرشهایی که با الیاف متراکم بافته میشوند، کیفیت بهتر و ماندگاری بیشتری دارند. در برخی مواقع بافندگان فرش، الیاف مصنوعی و طبیعی را با هم ترکیب میکنند تا محصول نهایی بهترین عملکرد را نشان بدهد و با قیمت مقرونبهصرفه هم به فروش رسد.

تراکم و شانه فرش

شانه و تراکم دو مشخصه مهم و تعیینکننده رده قرارگیری فرش جدید ۱۴۰۲  در لیست قیمت هستند. به تعداد گرههای بافتهشده در عرض فرش، شانه میگویند و تعداد گرههای بافتهشده در طول فرش را با عنوان تراکم فرش میشناسند. بیشتر بودن تعداد گره بافتهشده در طول و عرض فرش به معنای بیشتر بودن الیاف مصرفی و بالا رفتن تراکم و وزن آن خواهد بود. همچنین هر چه تراکم فرش افزایش یابد فرش فشردهتر و دستبافگونهتر به نظر خواهد رسید.

تنوع فرشهای مختلف از جمله فرش ۷۰۰ شانه، فرش ۱۰۰۰ شانه، فرش ۱۲۰۰ شانه یا فرش ۱۵۰۰ یا ۱۶۰۰ شانه در بازار زیاد است. این فرشها در کیفیتهای مختلف تولید میشوند و با قیمت متفاوت به فروش میرسند. بنابراین مشتریان میتوانند فرش موردنظر خود را با توجه به بودجه خود انتخاب کنند.

قیمت ارز

یکی دیگر از عواملی که بهصورت غیرمستقیم در قیمت فرش جدید ۱۴۰۲ تاثیرگذار خواهد بود، قیمت ارز است. در واقع تولیدکنندگان بیش از ۹۰ درصد از مواد اولیه تولید فرشها را از کشورهای خارجی وارد میکنند. بنابراین قیمت فرشهای ماشینی با توجه به نوسانات قیمت ارز متغیر خواهد بود.

بررسی قیمت فرش وینتیج

یکی از نمونههای فرش در دنیای امروزی، فرش وینتیج یا همان کهنهنما بهشمار میآید که مورداستقبال بسیاری از مشتریان قرار گرفته است و روزبهروز طرفداران بیشتری هم پیدا میکند. این نمونه فرش از نظر مدل و تنوع بافت در سه نوع فرش ماشینی وینتیج، فرش دستباف کهنهنما و فرش کهنهنمای وصلهای دستهبندی میشوند.

فرش ماشینی وینتیج را میتوان پرفروشترین و اصلیترین نوع فرشهای وینتیج در نظر گرفت. کارخانههای فرش ماشینی طرحهای این نوع فرشها را از طریق کپیبرداری به دست میآورند و با استفاده از رنگهای کمرنگ و ایجاد ساییدگی در فرش، ظاهر آنها را قدیمی جلوه میدهند. قطعا نمونه ماشینی فرش وینتیج نسبت به فرشهای دستباف قدیمی قیمت مناسبتری دارد. استفاده از فرشهای وینتیج در دکوراسیون مدرن را بهعنوان عامل آشتیدهنده دکوراسیون مدرن و دکوراسیون سنتی و نوعی اثر هنری در منزل میدانند.

بررسی قیمت فرش گل برجسته

ظاهر و ظرافت فرش گل برجسته شبیه فرشهای دستباف ۸۰ رج تبریز است. به همین دلیل فرشهای گلبرجسته بهعنوان پرفروشترین و محبوبترین فرش ماشینی شناخته شدهاند.

عوامل متعددی در تعین قیمت فرشهای گلبرجسته تاثیرگذار هستند که از بین آنها میتوان به نخ و الیاف بهکاررفته در فرش و فرایند تولید آن اشاره کرد. در واقع برای بافت این نوع فرش از نخهای مخصوصی استفاده میشود که نسب به نخهای معمولی گرانتر هستند. همچنین روند تولید فرش گل برجسته نسبت به فرشهای معمولی و ساده، کمی پیچیدهتر صورت میگیرد.

قیمت فرش

جمعبندی

سایز و متراژ، تراکم و شانه و همچنین نخ و الیافی که در بافت فرش ماشینی استفاده میشود از عوامل موثر بر قیمت فرش ماشینی بهشمار میروند. در واقع این عوامل تعیینکننده کیفیت فرش هستند و هر چه کیفیت فرش بیشتر شود قیمت آن نیز افزایش پیدا میکند.

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

دانلود فيلم و سريال و زيرنويس فارسي

چگونه یک رپوراتاژ آگهی خوب و موثر بنویسیم؟

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح