کد خبر : 198769
تاریخ انتشار : شنبه 25 تیر 1401 - 9:38

بهترین آیفون تصویری چه ویژگیهایی دارد؟

بهترین آیفون تصویری چه ویژگیهایی دارد؟

خانواده شما دارایی های با ارزشی برای شما هستند که تلاش میکند تا از آنها محافظت کنید.دراین بین وقت شما هم با ارزش است و نمیخواهید آن را هدر دهید پس قطعا وجود یک آیفون تصویری برای پاسخگویی به افرادی که پشت درب منتظر شما هستند راه حلی درست به حساب می آید. آیفون تصویری

C:\Users\mahshid\Desktop\بهترین-آیفون-تصویری.jpg

خانواده شما دارایی های با ارزشی برای شما هستند که تلاش میکند تا از آنها محافظت کنید.دراین بین وقت شما هم با ارزش است و نمیخواهید آن را هدر دهید پس قطعا وجود یک آیفون تصویری برای پاسخگویی به افرادی که پشت درب منتظر شما هستند راه حلی درست به حساب می آید.

آیفون تصویری گذر کنترل  قابلیت هایی بی نظیری مانند: ارتباط بین واحدها، امکان اتصال به خط تلفن، اتصال به دوربین, ارتباط با واحد نگهبانی, مدیریت از راه دور به وسیله تلفن همراه و بسیاری از امکانات دیگر را به شما میدهد.

سیستمهای حفاظتی گذر کنترل راه حلی مناسب برای امنیت منزل شما

قابلیت های جدید و کاربردی در آیفون تصویری

قابلیت ارتباط داخلی بین واحد ها در آیفون تصویری (اینترکام)

در اکثر ادارات و ساختمان های پرجمعیت مسکونی و اداری و شرکت ها و کارخانه ها به لحاظ نیاز به ارتباط گفتاری ، برای راحتی و سهولت کار از ارتباط داخلی برای گفتگو بین اتاق ها واحد ها و بخش های مختلف استفاده می شود .ارتباط داخلی قابلیتی است که واحد ها می توانند به صورت صوتی به وسیله آیفون تصویری با یکدیگر در ارتباط باشند. روش ارتباط به این صورت است که تماس گیرنده شماره واحد مورد نظر خود را روی مانیتور آیفون تصویری وارد می کند و دکمه زنگ را در انتها می فشارد. پس از آن زنگ واحد مورد به صدا در می آید و در صورت برداشتن گوشی، ارتباط بین این دو واحد برقرار می شود.

C:\Users\mahshid\Desktop\اینترکام-آیفون-تصویری.jpg

به کمک این ویژگی میتوانید در صورت بروز مشکلاتی مانند مزاحمت،سرقت،و یا اتفاقات ناگهانی داخل منزل که از کنترل شما خارج است با دیگر همسایه ها ارتباط سریع برقرار کرده و یا از نگهبانی ساختمان خود بخواهید به جای شما به جلو درب برود.

دایورت زنگ به گوشی یا تلفن ثابت

زمانی که از منزل خارج می شوید می توانید زنگ آیفون تصویری را به تلفن خود منتقل کنید تا به محض به صدا در آمدن آن از حضور فرد پشت درب مطلع شده و درب را در صورت تمایل باز کنید.

انتقال زنگ به واحدهای دیگرساختمان

برخی ازبهترین آیفون های تصویری می توانند متصل به خط تلفن نیز باشند. به این ترتیب در صورت برقراری تماس با واحد و عدم پاسخگویی به آن، با اتصال به گوشی تلفن همراه، پاسخگو را مطلع کنند.

نکات مهم هنگام خرید آیفون تصویری

دوربین و بلندگو خارجی و پنل جلو درب باید صددرصد ضد آب باشد
پنل جلوی درب حتما باید سایه بان یا همان آفتاب گیر داشته باشد تا از لنز دوربین محافظت کند
جعبه پنل آیفون تصویری باید مقاوم در برابر ضربه باشددوربین خارجی همچنین باید دارای چراغ مادون قرمز برای دید در شب باشد.
لنز دوربین پنل آیفون تصویری هرچه بازتر باشد و دید وسیع تری را به شما بدهد بهتر است و شما فضای بیشتری را در دید خود دارید.
حتما آیفونی را بخرید که زنگ دستکاری داشته باشد تا در صورت دستکاری پنل یا دوربین به شما هشدار دهد.

هنگام استفاده از آیفون تصویری حتما به این نکات توجه کنید:

  1. اگر منتظر آمدن کسی هستید با صدای زنگ آیفون به هیچ عنوان سریع دکمه ورود را فشار ندهید. همچنین زمانی که مهمانی دارید ممکن است تنبلی کرده و تنها کلید ورود را فشار دهید. به جای این کار با هر کدام از افراد صحبت کرده و تنها افرادی که می شناسید را به خانه راه دهید. 

  1. نوشتن نام شخص در کنار پنل واحد به نظر کار خوبی است اما می تواند خطرناک باشد. برای مثال ممکن است فردی تا مقابل خانه شما را تعقیب کرده و سپس با نگاه کردن به زنگ ها متوجه شود در کدام واحد زندگی می کنید.

  1. اگر پنل آیفون تصویری کار نمی کند، به همسایه های خود اطلاع دهید و تا موقعی که تعمیرشود حواسشان بیشتر به رفت و آمدها باشد.

  1. به کودک خود بیاموزید که وقتی زنگ می‌زنند از آیفون تصویری برای باز کردن درب استفاده کند.به‌خاطر داشته باشید که این سیستم برای محافظت شما نصب شده است بنابراین حتما از آن استفاده کنید.

  1. انتخاب جای مناسب برای پنل که بتواند رفت و آمد درب ورودی ساختمان را کنترل کند مهم است.همچنین پنل نباید  در معرض نور مستقیم خورشید باشد و در ارتفاع مناسب نصب گردد.

  1. حتما درباره‌ی وسعت دید دوربین پنل آیفون تصویری اطلاعاتی کسب کنید. هر چه این دامنه وسیع‌تر باشد، منطقه بیشتری را تحت نظارت خواهید داشت. لنز‌های چشم-ماهی دید واضح ۱۸۰ درجه را در اختیار می‌گذارند و بنابراین بیشترین اطلاعات از محیط بیرون را در اختیار شما می‌گذارند و دقیقا نقش نگهبان درب ورودی را ایفا می‌کنند.

انواع دستگاههای حضور و غیاب

C:\Users\mahshid\Desktop\حضور-غیاب.jpg

دستگاه حضور وغیاب تشخیص چهره

با توجه به همه گیری بیمارای covid19 یکی از دغدغه های اصلی سازمانها و شرکتها موضوع عدم سرایت ویروس از طریق دستگاه حضوروغیاب میباشد.

در دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره امکان تقلب به هیچ وجه وجود ندارد؛ چرا که برای هر فرد فقط امکان ثبت چهره‌ خودش وجود دارد. سرعت عمل این دستگاه‌ ها بسیار بالاست. تغییراتی مانند لنز گذاشتن، آرایش کردن، ریش گذاشتن، عینک داشتن و … هیچ تاثیری در شناسایی دستگاه نداشته و دستگاه به راحتی می‌ تواند چهره افراد را شناسایی نماید.

کارکنانی که در طول زمان کاری خود، با مواد شیمیایی شوینده سر و کار دارند، یا کارگرانی که در محیط هایی مانند کارگاه تراشکاری و یا تعمیرگاه ها مشغول به کار هستند در ثبت تردد با دستگاه اثر انگشتی با مشکل مواجه می ‌شوند. چون اثر انگشت آن ‌ها به علت مغدوش بودن در سیستم ثبت نمی ‌شود، اما استفاده از دستگاه تشخیص چهره این مشکل را برای آن ‌ها حل می ‌کند.

یکی دیگر از مزایای دستگاه تشخیص چهره نسبت به دستگاه اثر انگشتی این است که چون کارکنان تماس فیزیکی با دستگاه ندارند، امکان انتقال انواع آلودگی‌ ها و بیماری ‌های پوستی از طریق دستگاه وجود ندارد، اما در دستگاه اثر انگشتی ممکن است این نوع بیماری ها بین کارکنان انتقال یابد.

دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی

یکی از شیوه های تردد که مبنی بر اصول بیومتری انسان است. قابلیت استفاده از اثر انگشت می باشد. فرآیند کاری این دستگاه بدین صورت است که شما اثرانگشت خود را در محل تعبیه شده در دستگاه انگشت زنی حضور و غیاب قرار می‌دهید و این دستگاه خارق‌العاده با شناسایی خطوط اثرانگشت شما، در هنگام ورود و خروج از شرکت شما را شناسایی می‌کند و زمان تردد و ساعت کاریتان را ثبت می‌کند.

 این روش یکی از مطمئن ترین روش ها برای تشخیص هویت یک فرد است، زیرا هر شخصی اثر انگشت منحصر به فرد خود را دارد و در سر انگشت هر شخص برآمدگی هایی وجود دارد که شکل و نحوه قرارگیری آن ها با هیچ شخص دیگری مشابهت ندارد.

مزیت دستگاه‌های حضوروغیاب اثرانگشتی، این است که نیاز به ناظر ندارند و زمان ثبت تردد آن‌ها هم نسبت به دستگاه‌های رمزی کوتاه است اما این دستگاه‌ها هزینه خرید و تعمیرات بیشتری نسبت به دستگاه‌های رمزی و کارتی دارند. خصوصاً اگر حسگر اثرانگشت این دستگاه‌ها دچار خرابی شود هزینه تعمیر بالایی دارد. همچنین این دستگاه‌ها بعضاً در تشخیص اثرانگشت برخی افراد خصوصاً افرادی که کارهای یدی انجام می‌دهند و اثرانگشت آن‌ها مغدوش است، دچار مشکل می‌شوند.


برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.