کد خبر : 206494
تاریخ انتشار : یکشنبه 25 دی 1401 - 10:34

بهترین زمان معامله طلا در فارکس

بهترین زمان معامله طلا در فارکس

  بر اساس بازخورد هایی که در خصوصی آموزش فارکس داشته ام بسیاری از افراد در بازارهای مالی دوست دارند تا روی یک کالای پر نوسان معامله کنند که به سود بیشتری از طریق نوسان گیری برسند. قطعا بهترین و پر ریسک ترین کالا برای معامله در بازارهای مالی، طلا است.شاید این سوال برای شما

 

بر اساس بازخورد هایی که در خصوصی آموزش فارکس داشته ام بسیاری از افراد در بازارهای مالی دوست دارند تا روی یک کالای پر نوسان معامله کنند که به سود بیشتری از طریق نوسان گیری برسند. قطعا بهترین و پر ریسک ترین کالا برای معامله در بازارهای مالی، طلا است.شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه می شود روی طلا معامله کرد و بهترین زمان معامله در فارکس چه زمانی است. برای سال های متمادی، طلا به عنوان یک ذخیره قابل اعتماد از نظر ارزش ارزش و یکی از بهترین کالاها برای معامله عمل کرده است. اما در نظر داشته باشید که این فلز استفاده عملی محدودی دارد، اما معامله گران آن را به عنوان نوعی ثروت مانند ارز فیات می شناسند. بسیاری از معامله گران از آن به این طریق استفاده می کنند زیرا یک دارایی ملموس است که در جهان وجود دارد، نه فقط اعداد در رایانه. بسیاری از افراد با اضافه سرمایه خود اقدام به خرید شمش طلا می کنند برای اینکه ارزش پولشان از بین نرود چرا که طلا در برابر بانک های مرکزی یا سیاست های پولی نسبتاً مقاوم است که نشان دهنده ارزش ذاتی آن است.

 

چرا باید به معامله گری روی طلا فکر کنید؟

بسیاری از افرادی که تمایل داشتند روی طلا معامله کنند و نمی توانستند، حالا می توانند این کار را انجام دهند، زیرا بازارهای طلا متنوع است. پیش از این، برای داشتن آن باید شمش طلا، سکه یا سایر اشکال فلز گرانبها را خریداری می کردید. حتی اگر هم اکنون می توانید این کار را انجام دهید، راه های زیادی برای تجارت آنلاین طلا وجود دارد.

 

شما می توانید طلا را به روش های مختلفی معامله کنید، از جمله بازارهای آتی، معاملات نقدی و اختیار معامله، و صندوق های قابل معامله در بورس (ETF). شما همچنین می توانید طلا را در برابر دلار و چندین ارز اصلی دیگر معامله کنید. و درست مانند بازار فارکس، طلا و سایر فلزات گرانبها نقدینگی زیادی دارند.طلا حجم معاملات روزانه بیشتری نسبت به اکثر جفت ارزها دارد، به استثنای جفت ارزهای اصلی مانند EURUSD، USDJPY و GBPUSD. به دلیل حجم عظیم معاملات روزانه آن، کارمزدها و هزینه های معامله طلا در بازارها نسبتاً پایین است.

 

چگونه روی طلا سرمایه گذاری کنیم

اگر به تازگی در بازارها شروع کرده اید، در اینجا چندین راه وجود دارد که می توانید در تجارت طلا شرکت کنید:

 

  • طلا در بازار فارکس  XAU/USD
  • قرارداد طلا با توجه به تغییر ارزش آن (CFD)
  • ETF های طلا
  • سهام معدن طلا
  • معاملات آتی طلا 

اگرچه این لیست کامل نیست، اما اینها رایج ترین راه ها برای معامله طلا در بازارهای اوراق بهادار هستند. تا اینجای مقاله سعی داشتم تا اطلاعات بسیار کلی راجع به طلا بدهم اما نکات مهمی در مورد زمان و نحوه معامله طلا وجود دارد که در ادامه به توضیح آن خواهم پرداخت.

 

۶ نکته برای معامله گری در فارکس روی طلا XAU/USD 

اگر با جفت XAU/USD شروع می کنید، در اینجا نکاتی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

بهترین زمان معامله طلا در فارکس چه زمانی است؟

بهترین زمان برای معامله XAUUSD از ساعت ۱۷:۰۰ تا ۲۰:۰۰ به وقت ایران است. این زمانی است که هم بازار لندن و هم بازار نیویورک باز هستند و معاملات تجاری از هر دو بازار به این معنی است که اسپرد XAUUSD معمولاً در این زمان کمتر است زیرا نقدینگی زیادی در بازار برای معاملات آنلاین فارکس وجود دارد. ساعت هایی که در جدول زیر می بینید بر مبنای ساعت لندن است.برخی افراد در ابتدای ورود به بازار فارکس این سوال برایشان پیش می آید که ساعت باز شدن بازار طلا در فارکس چند است. طلا در بیشتر اوقات روز به صورت ۲۴ ساعته باز است اما شما برای اینکه به سود خوبی در معامله روی طلا برسید باید بهترین زمان معامله طلا در فارکس را شناسایی کرده و استراتژی های معاملاتی خود را بچینید. کلا بهترین زمان معامله در بازار فارکس همان ساعت های نامبرده در ابتدای همین پاراگراف است. در این ساعت ها شما کم ترین کارمزد ها را به کارگزاری ها می دهید. البته که ما در دوره خصوصی آموزش فارکس بارها تکرار کرده ایم که در هر ساعت از شبانه روز که می خواهید معامله کنید باید استراتژی مخصوص به آن را بدانید و به هیچ وجه بدون برنامه و نظم روی این بازار معامله نکنید.

 

۱.به خرید طلا توسط بانک های مرکزی توجه کنید

همه بانک های مرکزی به دلیل ارتباط مستقیم طلا با اسکناس و سکه، صاحب طلا هستند. همچنین، اکثر بانک های مرکزی طلا را برای تنوع بخشیدن به ریسک مالی کشورهای خود ذخیره می کنند. دلیل اینکه آنها این کار را انجام می دهند، بهره مندی از ثباتی است که ذخایر طلا و ارز خارجی در کنار هم دارند و نه جدا از هم.

 

بنابراین، زمانی که بانک‌های مرکزی بی‌ثباتی ارز را پیش‌بینی می‌کنند، اغلب طلا را برای محافظت از این ریسک خریداری می‌کنند که یک شاخص اساسی است. به همین دلیل، مراقب باشید که بانک های مرکزی چه زمانی شروع به خرید مقادیر زیادی طلا می کنند.یک مثال خوب، اعلامیه اخیر بانک مرکزی روسیه برای خرید طلا از بانک های تجاری با قیمت ثابت برای حمایت از روبل روسیه است.

 

چنین حرکتی دو چیز را نشان می دهد: اول، یک دولت با این فرض عمل می کند که ارزش ارزهای اصلی سقوط خواهد کرد. به همین دلیل، معامله گران مقادیر قابل توجهی از سرمایه گذاری خود را به سمت صندوق های دارای نوسان کمتر سوق می دهند.دوم، چنین حرکاتی معمولاً منجر به افزایش قیمت طلا می شود – حداقل در کوتاه مدت. دقیقا همین اتفاقی که در زمان کرونا افتاد و طلا به بیش از ۲۰۰۰$ رسید.انجام معاملات در طول چنین اطلاعیه هایی به شما امکان می دهد از نوسانات حاصل در جفت XAU/USD استفاده کنید.

۲.اثرات ژئوپلیتیک بر ارزها را مشاهده کنید

بی ثباتی سیاسی و اقتصادی در سراسر جهان معمولاً باعث نوسان قیمت ارز می شود. در طول چنین رویدادهایی، طلا پناهگاه امنی برای بسیاری از دارایی های نقدی دیگر فراهم می کند.اگر یک پوزیشن XAU/USD باز کنید، به طور بالقوه می توانید از دارایی های خود در برابر شرایط پیش بینی نشده محافظت کنید که می تواند بر سایر بازارهای ارز تأثیر بگذارد. طلا با دلار آمریکا و سایر ارزهای باثبات مانند یورو، یوان ژاپن و پوند رابطه قوی دارد. منازعات بین کشورها ساعت نمی شناسد و همیشه می تواند کاری کند که تا روزها بهترین زمان معامله طلا در فارکس را تجربه نکنید. دلیل اصلی آن هم جابجایی ثروت بین کشورهاست که پیش روی چشم ما انجام نمی شود و به یک باره همه چیز را تحت تاثیر قرار می دهد.

حمله روسیه به اوکراین یک نمونه عالی است. این باعث شد که قیمت دلار سر به فلک بکشد، در حالی که روبل روسیه جایگاه خود را از دست داد[۳]. گرفتن پوزیشن یا معامله روی XAU/USD در این مورد، می توانست به شما امکان استفاده از فرصت های موجود در بازار را بدهد.

۳.قله ها و دره های قبلی را هدف قرار دهید

جفت XAU/USD تمایل دارد روندها را دنبال کند و در محدوده خاصی معامله شود. این فرصتی عالی برای شما فراهم می‌کند تا از سیگنال‌های خرید و فروش در کف ها و سقف های قبلی بهره ببرید.

زمانی که طلا روند صعودی دارد، یک قیمت قبلی تاریخی را به عنوان قیمت فروش خود هدف قرار دهید و زمانی که روند رو به پایین به پایین ترین سطح قبلی می رسد. اغلب اوقات، می تواند به اوج یا پایین قبلی خود بازگردد.اگر به دنبال بازه زمانی مناسب یا همان بهترین زمان معامله طلا در فارکس هستید در بازه ۱ ساعته یا ۴ ساعته روی این فلز گرانبها معامله کنید. دره ها و قله ها در تایم فریم های کوتاه تر نمی توانند کمک زیادی به شما بکنند. شما باید به دنبال تایم فریم های بالاتر برای پیدا کردن سطوح مقاومت و حمایت کلیدی باشید تا ریسک معامله پایین بیاید.

اگرچه هدف قرار دادن سطوح پایین و بالاتر قبلی کم ریسک است، اما برای معاملات روزانه ایده آل نیست. ممکن است طول بکشد تا طلا به اوج یا پایین ترین سطح قدیمی برسد و این هر فرصتی را برای صعود سریع از بین می برد.

 

۴. معامله طلا در ساعات نیویورک

اگر به دنبال پیدا کردن بهترین زمان معامله طلا در فارکس هستید باید به بازه معاملاتی نیویورک رجوع کنید.اگرچه معاملات طلا به صورت شبانه روزی انجام می شود، اما بیشتر نقدینگی بازار را در ساعات معاملات نیویورک خواهید یافت. نقدینگی بازار و اهداف تجاری شما استراتژی شما را تعیین می کند 

 

می توانید در ساعات اوج که نقدینگی زیاد و نوسانات کم وجود دارد معامله کنید. با این حال، اگر در حال اسکلپینگ هستید، معاملات بعد از ساعت کاری نوسانات لازم را برای شما فراهم می کند تا به طور بالقوه به سودهای مثبتی از استراتژی خود برسید. اما، همیشه به یاد داشته باشید که نوسانات زیاد خطر ضرر کردن شما برای هر پوزیشن  XAU/USD  را بالا می برد.

۵.با مثلث متقارن تحلیل کنید

مثلث متقارن یک الگوی نموداری مستقیم است که یک دوره تثبیت قبل از شکست قیمت را نشان می دهد. هنگامی که دو خط روند با شیب های یکسان اما جهت های مختلف همگرا می شوند، یک مثلث متقارن خواهید داشت .هنگامی که این دو خط روند به هم نزدیک می‌شوند، حرکت قیمت بین جفت XAU/USD تنگ‌تر می‌شود و پنجره‌ای از فرصت را برای شما باز می‌کند تا از یک شکست بهره ببرید.

 

اغلب اوقات، شما از الگوی مثلث متقارن با سایر شاخص های فنی مانند شاخص قدرت نسبی (RSI) استفاده می کنید.هنگامی که سایر شاخص ها به شکست احتمالی قیمت اشاره می کنند، مثلث متقارن می تواند تأییدیه ای را برای شما فراهم کند و اعتماد شما را در گرفتن موقعیت XAU/USD افزایش می دهد.هنگامی که دو خط روند همگرا شدند، یک دستور توقف ضرر را کمی زیر خط روند نزولی قرار دهید.

۶. تقاضای طلا برای مصارف صنعتی و تجاری را دنبال کنید

یک مثال خوب برای تقاضای طلا در صنعت جواهرات است. پیگیری تقاضای طلا در بازارهای مصرف زمانی که تقاضای جهانی برای جواهرات طلا افزایش می یابد، قیمت طلا در بازارها افزایش می یابد.استفاده های دیگر از طلا نیز می تواند بر قیمت طلا در بازار تاثیر بگذارد. به عنوان مثال، طلا به دلیل هدایت الکتریسیته کارآمد آن جزء کلیدی گوشی های هوشمند و سایر لوازم الکترونیکی است. افزایش تقاضا برای لوازم الکترونیکی باعث افزایش تقاضا برای طلا و افزایش قیمت فلز می شود.

 

سخن نهایی

هنگام معامله جفت XAU/USD CFD باید مراقب چیزهای زیادی بود. همیشه مراقب رویدادهایی باشید که می‌تواند رفتار بانک‌های مرکزی و موقعیت‌های سیاسی را که بر قیمت طلا تأثیر می‌گذارد، تغییر دهد. معیار ارزیابی آینده نمیتواند نتایج گذشته باشد.

 

سوالات متداول

۱.بهترین زمان برای معامله روی طلا در بازار فارکس چه زمانی است؟

۴ عصر تا ۸ شب به وقت ایران بهترین ساعت برای معامله در بازار فارکس است

۲.آیا استراتژی اسکلپ مناسب طلا است؟

بهتر است روی کالاهای پرنوسان مثل طلا از استراتژی های کوتاه مدت استفاده نکنید چرا که در چند دقیقه باید چندین تصمیم مهم بگیرید.

۳.برای چه کسانی معامله روی طلا توصیه می شود؟

ابتدا روی جفت ارز یورو/دلار و دلار/ین ژاپن معامله کنید و هر وقت به استراتژی مناسب رسید آن گاه معامله کردن روی طلا را آغاز کنید.

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

چاپ و بسته بندی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح