کد خبر : 206492
تاریخ انتشار : جمعه 23 دی 1401 - 22:33

صفر تا صد آنچه برای کاشت ناخن نیاز دارید

صفر تا صد آنچه برای کاشت ناخن نیاز دارید

  صفر تا صد آنچه برای کاشت ناخن نیاز دارید برخی از خانم‌ها به جهت زیبایی انگشت دست و پای خود به انجام کاشت روی می‌آورند. کاشت ناخن علاوه بر زیبایی دست و پا‌ به افرادی که عادت به جویدن ناخن خود دارند نیز کمک می‌کند؛ زیرا کاشت ناخن بسیار سخت و محکم است. برای

 

پوشر و عقب زنصفر تا صد آنچه برای کاشت ناخن نیاز دارید

برخی از خانم‌ها به جهت زیبایی انگشت دست و پای خود به انجام کاشت روی می‌آورند. کاشت ناخن علاوه بر زیبایی دست و پا‌ به افرادی که عادت به جویدن ناخن خود دارند نیز کمک می‌کند؛ زیرا کاشت ناخن بسیار سخت و محکم است. برای انجام کاشت ناخن در منزل و سالن به وسایل و ابزاری نیاز هست که در این مطلب به آن‌ها اشاره می‌شود و شما را با عملکرد هر یک از آن‌ها آشنا خواهیم کرد.

ابزار بستر سازی یا مانیکور ناخن

بسترسازی یعنی ناخن‌ها برای انجام کاشت آماده شوند که در این مرحله باید ناخن‌ها را صیقل داد تا مواد به شکل مناسبی روی صدف ناخن قرار بگیرند. برای مانیکور ناخن به ابزاری نیاز است که در زیر به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 

ناخن‌گیر

یک ناخن‌کار حرفه‌ای باید در کوتاه کردن ناخن به صورت یکسان، تخصص کافی را داشته باشد. ناخن‌گیر‌ها در اندازه‌های متفاوتی وجود دارند و ناخن‌گیر دست و پا کاملا با هم متفاوت هستند.

سوهان برقی

همان‌طور که از نام آن پیداست این وسیله به صورت برقی عمل می‌کند و در بسترسازی ناخن نقش بسیار مهمی دارد. سوهان برقی دارای سری‌های مختلفی است که هر کدام از آن‌ها بخشی از ناخن را مانیکور می‌کنند.

بافر

از بافرها برای صیقل دادن ناخن استفاده می‌شود؛ همچنین دارای درجات سختی متفاوتی هستند. بافر باعث نرم شدن صدف ناخن می‌شود؛ همچنین پرایمر بهتر روی ناخن قرار می‌گیرد.

دورگیر ناخن

عقب‌زن یا پوشر

روی ناخن یک لایه مرده به نام کوتیکول هست که به وسیله عقب‌زن یا پوشر می‌توان آن را کاملا عقب زد و از بین برد‌. از دیگر مزایای این ابزار این است که سطح ناخن را بزرگ‌تر نشان می‌دهد؛ همچنین طرح روی ناخن زیباتر دیده می‌شود.

نیپر

نیپر وسیله‌ای است که باقی‌مانده کوتیکول‌های روی ناخن را جدا می‌کند و باعث تمیز‌تر شدن سطح ناخن می‌شود‌.

پد و مایع کلینزر 

مقداری از مایع کلینزر روی پد، به جهت از بین بردن چربی و رطوبت سطح ناخن ریخته می‌شود. این مایع ناخن را برای مواد‌گذاری و کاشت آماده می‌کند.

فرچه یا برس ناخن

از فرچه‌ها برای تمیز کردن ناخن بعد از سوهان‌کشی استفاده می‌کنند؛ همچنین می‌توان به وسیله آن‌ها زیر ناخن را نیز تمیز نمود.

لیکوئید کاشت ناخن

ابزار کاشت ناخن

برای قرار دادن مواد بر روی ناخنی که به طور کامل بسترسازی شده است، نیاز به ابزارهایی هست که در زیر از آن‌ها نام خواهیم برد:

تیپ ناخن

تیپ ناخن یک وسیله پلاستیکی است که روی ناخن چسبانده شده و از آن برای بلند نشان دادن ناخن استفاده می‌شود؛ همچنین می‌توان تیپ را بر اساس سلیقه مشتری و سایز ناخن روی ناخن چسباند. تیپ‌ها در اندازه‌های مختلفی وجود دارند که با استفاده از سوهان می‌توان شکل مد نظر را طراحی کرد. 

چسب ناخن

چسب ناخن جزو ابزارهای بسیار ضروری در کاشت ناخن به شمار می‌رود؛ زیرا از آن برای چسباندن تیپ و انواع وسایل طراحی استفاده می‌شود.

قلم پلی ژل

کاتر

کاتر وسیله‌ای است که برای کوتاه کردن تیپ استفاده می‌شود؛ همچنین در کوتاه کردن ناخن باید از کاترهای مخصوص ناخن استفاده شود.

فرمر

در برخی مواقع برای بلند کردن ناخن می‌توان از فرمر استفاده کرد. فرمر‌ها برچسب‌هایی هستند که درلبه ناخن و زیر آن قرار می‌گیرند؛ سپس روی آن‌ها مواد گذاشته می‌شود. 

قلم شور

قلم شور تمامی مواد بین قلم‌ها را تمیز و جدا خواهد کرد؛ همچنین عمر قلم‌ها را افزایش می‌دهد. انواع قلم را می‌توان با استفاده از قلم شور تمیز نمود.

لاک ژل

دستگاه UV وLED 

دستگاه‌های LED وUV  به جهت خشک کردن لاک ژل در سالن‌ها استفاده می‌شوند‌. دستگاه LED  لاک ژل ناخن را زودتر از UV خشک می‌کند. دستگاه‌های جدیدتری به بازار عرضه شده‌اند که هر دو نور UV  وLED  را دارند.

مواد کاشت

برای کاشت ناخن موادی استفاده می‌شود که اصلی‌ترین وسایل در کاشت ناخن محسوب می‌شوند. در زیر هر یک از مواد مورد نیاز کاشت را شرح خواهیم داد:

ضد قارچ

ضد قارچ ناخن ماده‌ای است که از آن برای از بین بردن آلودگی روی ناخن استفاده می‌شود و ضد قارچ است.

بیس کات

بیس کات ماده‌ای هست که در میان لاک ژل و بستر ناخن قرار می‌گیرد. وجود این ماده روی ناخن باعث جلوگیری از زرد شدن ناخن می‌شود.

لیکوئید 

این ماده با پودر کاشت ترکیب شده و روی سطح ناخن قرار می‌گیرد؛ همچنین برای مبتدیان بسیار مناسب است؛ زیرا دیر خشک می‌شود و ناخن‌کار وقت کافی برای فرم‌دهی به ناخن را دارد‌.

لوازم طراحی ناخن

پودر کاشت

پودر‌های کاشت در رنگ‌های متفاوتی وجود دارند که مهم‌ترین آن‌ها شامل پودر کاشت هلویی، پودر کاشت ناخن سفید، پودر کاشت کلییر و پودر دیپینگ می‌شود. ناگفته نماند که هر یک از این پودر‌ها کاربرد خاصی دارند.

لاک ژل

از لاک ژل‌ها می‌توان روی پودر کاشت یا ناخن طبیعی استفاده کرد و از دوام بالایی برخوردار هستند. لاک ژل داری انواع مختلفیاز جمله مگنتی، دیسکو، نئون و… است.

روغن کوتیکول 

برای نرم کردن کوتیکول دست از روغن کوتیکول استفاده می‌شود و در تقویت ناخن‌ها بسیار موثر است.

پلی ژل

پلی ژل یک نوع کاشت هست که مستقیم روی ناخن قرار می‌گیرد و با لیکوئید ترکیب نمی‌شود؛ همچنین روشی بسیار سالم محسوب می‌شود.از انواع پلی ژل می توان به بیلدر ژل اشاره کرد.

باندر ژل

این ماده قبل از پلی ژل استفاده می‌شود تا چسبندگی را دو برابر کند و در دستگاه uv  خشک می‌شود.

بیلدر ژل ناخن

لوازم طراحی ناخن

برای طراحی‌ روی ناخن به ابزار خاصی نیاز است که در این بخش به مهمترین آن‌ها اشاره می‌شود:

انواع قلم طراحی 

برای طراحی ناخن باید انواع قلم را خریداری نمود. به عنوان مثال قلم داتینگ برای نقطه‌گذاری استفاده می‌شود؛ همچنین از قلم کارتریج‌دار برای طرح‌های آبرنگی استفاده خواهد شد.

پودرهای دیزاین

پودر‌های دیزاین دارای انواع مختلفی از جمله پولکی، شوگر، کروم و شاتر کروم هستند.

لنز و استیکر

گاهی می‌توان از استیکر و لنز‌ها بجای طرح روی ناخن استفاده کرد؛ همچنین لنزها به راحتی روی ناخن قرار می‌گیرند.

لاک ژل طراحی عنکبوتی 

از این نوع لاک ژل برای طراحی خط‌های بسیار صاف روی ناخن استفاده می‌شود.

ضد قارچ ناخن

ابزار جانبی کاشت ناخن

در کنار لوازم اصلی کاشت ناخن لوازمی جانبی نیز نیاز است که در این قسمت از آن‌ها نام خواهیم برد:

مگنت ناخن

در طرح‌های کهکشانی از مگنت استفاده می‌شود که نیاز به لاک ژل‌های مغناطیسی است.

بالشتک ناخن

برای اینکه ناخن‌کار تسلط کافی بر دست مشتری داشته باشد به بالشتک نیاز دارد.

فن زیر دست

وجود فن در زیر دست مشتری می‌تواند ذرات ناشی از سوهان‌کشی و پودر را پراکنده کند.

رابر بیس

نیل آف

از نیل آف برای پاک کردن لاک ژل استفاده می‌شود. برای پاک کردن لاک ژل  پنبه درون نیل آف قرار می‌گیرد و روی ناخن گذاشته می‌شود.

بهترین فروشگاه برای خرید لوازم کاشت ناخن

لوازم و مواد کاشت ناخن باید بسیار با کیفیت و مرغوب باشند که به دست و ناخن مشتری آسیبی وارد نکنند. اگر قصد خرید وسایل و ابزار کاشت ناخن برای منزل خود یا سالن را دارید، می‌توانید تمامی وسایل و لوازم کاشت ناخن را از فروشگاه روناک نیل:ronaknail.com تهیه کنید؛ همچنین می‌توانید به صورت آنلاین وسایل کاشت ناخن را به این سایت سفارش دهید. روناک نیل در کوتاه‌ترین زمان ممکن وسایلی را که سفارش داده‌اید به شما تحویل می‌دهد.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.