کد خبر : 196549
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۸
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای همه چیز درباره خرید ملک در ترکیه بسته هستند

همه چیز درباره خرید ملک در ترکیه

همه چیز درباره خرید ملک در ترکیه

ترکیه کشوری در همسایگی ایران است که در چند سال اخیر رشد به سزایی از نظر اقتصادی داشته است و کارشناسان اقتصاد، این کشور را در بین ۱۰ اقتصاد رو به رشد دنیا گذاشتند. دولت ترکیه با گذاشتن قوانین جدید خرید ملک در ترکیه و شرایط جدید خرید ملک در ترکیه، خرید و اجاره ملک

ترکیه کشوری در همسایگی ایران است که در چند سال اخیر رشد به سزایی از نظر اقتصادی داشته است و کارشناسان اقتصاد، این کشور را در بین ۱۰ اقتصاد رو به رشد دنیا گذاشتند. دولت ترکیه با گذاشتن قوانین جدید خرید ملک در ترکیه و شرایط جدید خرید ملک در ترکیه، خرید و اجاره ملک در ترکیه را از راه‌های کسب اقامت ترکیه قرار داده است. به همین دلیل، رویای خرید ملک در ترکیه دیگر یک رویای دست نیافتنی نیست. بسیاری از ایرانی‌ها برای خرید ملک در ترکیه و گرفتن اقامت این کشور اقدام می‌کنند و جمعیت ایرانیان در ترکیه رو به افزایش است. در اینجا قصد داریم نکات مهم در خرید ملک در ترکیه و چگونگی خرید ملک در ترکیه را بازگو کنیم و به برخی سوالات مانند کدام شهر ترکیه برای خرید خانه مناسب است؟ آیا با خرید ملک در ترکیه میتوان اقامت گرفت؟ چگونه با خرید ملک در ترکیه اقامت بگیریم؟ حداقل سرمایه برای خرید ملک در ترکیه چقدر است؟ حداقل مبلغ خرید ملک در ترکیه برای اقامت چقدر است؟ پاسخ دهیم.

 

هزینه زندگی در ترکیه

مانند هر کشور دیگری مانند ایران، هزینه زندگی در ترکیه نیز بستگی به منطقه و شهری که در آن زندگی می‌کنید دارد. میانگین هزینه زندگی در یک شهر نسبتا گران چیزی بین ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ لیر خواهد بود. هزینه اجاره ملک در ترکیه برای آپارتمان (۱ خوابه) در مرکز شهر چیزی حدود ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ لیر است. هزینه‌ی یک وعده غذایی در رستوران هم چیزی میان ۳۵ تا ۶۰ لیر می‌شود. در ترکیه می‌توانید پوشاک را از برندهای معروف دنیا بخرید و نسبتا ارزان‌تر از ایران دربیاید. قیمت شلوار جین حدود ۲۰۰ لیر است. البته تمام این هزینه‌های زندگی کاملا به نوع سبک زندگی شما بستگی دارد.

 

خرید ملک و اخذ اقامت

در بالا اشاره کردیم که دریافت اقامت ترکیه با خرید خانه از مهم‌ترین مزایای خرید ملک در ترکیه است. خرید ملک یا اقامت ترکیه از طریق اجاره ملک مساوی است با اخذ اقامت ترکیه. شما می‌توانید با خرید ملک در ترکیه با کمترین و حداقل قیمت یک ملک بخرید و اقامت ترکیه را بگیرید. قسمت خوب ماجرا زمانی است که شما با اجاره ملک در ترکیه نیز می‌توانید اقامت ترکیه را کسب کنید و این از مزایای اجاره خانه در ترکیه است، چون کسانی که هنوز برای خرید ملک در ترکیه شک دارند و نمی‌دانند می‌توانند در این کشور زندگی کنند یا خیر می‌توانند اقامت خود را از این طریق بگیرند و سپس به این سوال پاسخ دهند. شما پس از خرید یا اجاره ملک اقامت موقت ۱ ساله قابل تمدید خواهید گرفت که در آن اجازه کار نخواهید داشت.

 

خرید ملک و شهروندی ترکیه

شاید بگویید درست است با خرید ملک در ترکیه اقامت آن را به دست می‌آوریم اما خرید خانه در ترکیه و گرفتن پاسپورت و شهروندی هم امکان پذیر است؟ در جواب باید بگوییم بله! اگر ملکی را به ارزش ۲۵۰ هزار دلار آمریکا خریداری کنید می‌توانید پاسپورت ترکیه را برای خود، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سالتان به صورت مادام العمر ظرف مدت ۳ تا ۵ ماه دریافت کنید. اگر ملکی را زیر قیمت ۲۵۰ هزار دلار بخرید اقامت موقت ۱ ساله با قابلیت تمدید خواهید گرفت که در صورت زندگی به مدت ۵ سال در ترکیه و نگه داشتن ملک می‌توانید درخواست شهروندی و اخذ پاسپورت ترکیه دهید.

 

تغییرات قوانین شهروندی ترکیه با خرید ملک {۲۰۲۲}

بر اساس آخرین اخبار و اطلاعات درباره خرید ملک در ترکیه در سال ۲۰۲۲، ممکن است ارزش ملک خریداری شده جهت دریافت شهروندی ترکیه از ۲۵۰.۰۰۰ دلار به ۴۰۰.۰۰۰ دلار افزایش پیدا کند.

این قانون جدید به تصویب رسیده است اما هنوز به مرحله‌ی اجرا نرسیده. بنابراین تا زمان اعمال قانون شهروندی جدید، همچنان دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک با مبلغ ۲۵۰.۰۰۰ دلار امکان‌پذیر است. لازم به ذکر است، دریافت اقامت ترکیه با مبلغی کمتر از ۲۵۰ هزار دلار همچنان ممکن است، تنها پروسه‌ی انجام آن متفاوت و طولانی‌تر است.

 

قوانین خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت از ساده‌ترین روش‌های مهاجرت به ترکیه است که می‌توانید به سرعت ظرف ۳ تا ۵ ماه اقامت خود را دریافت کنید اما قوانین خرید و فروش ملک در ترکیه و خرید و فروش خانه در ترکیه شرایطی هم دارد که در زیر به آن‌ها اشاره کردیم:

 

خانه باید نقد خریداری شود

۳ مالک قبلی ملک نباید خارجی باشند

تا ۳ سال حق فروش خانه را ندارید

می‌توانید به جای یک ملک به ارزش ۲۵۰ هزار دلار، چند ملک بخرید و آن‌ها را اجاره دهید

در سال ۲۰۲۲ می‌توانید با خرید هر خانه در ترکیه اقامت بگیرید

مهاجران خارجی تنها می‌توانند تا ۳۰ هکتار زمین و ملک بخرند

کسانی که زمین می‌خرند باید ظرف ۲ سال بنای خود را بسازند

در هر ناحیه تنها ۱۰ درصد از زمین به خارجی‌ها تعلق می‌گیرد

تمام ایرانیان باید از قوانین ترکیه تبصره ۳۵ قانون املاک و اراضی ۲۶۴۴ پیروی کنند

اگر تصمیم‌تان برای خرید ملک در ترکیه جدی است، همین حالا به لیست مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در ترکیه نگاهی بیندازید.

 

قیمت خرید ملک در ترکیه

قیمت خرید ملک در ترکیه بسیار بستگی به منطقه و شهر دارد. شما با حداقل قیمت مورد نظرتان می‌توانید در ترکیه ملک بخرید و اقامت موقت این کشور را به دست آورید. در قوانین خرید ملک در ترکیه ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ نوع ملک فرقی ندارد چون هر ملکی را بخرید اقامت ترکیه را دریافت خواهید کرد.

برای اطلاع از به روزترین قیمت ملک در ترکیه با کارشناسان گات ترکی تماس بگیرید.

 

شرایط خرید ملک در ترکیه برای ایرانیان

شرایط خرید ملک در ترکیه برای ایرانیان آنقدر ساده است که برخی از افراد می‌گویند که خرید خانه در ترکیه با ۱۰۰ میلیون تومان هم ممکن است. البته در شرایطی خاص این مسئله حقیقت دارد و با ۱۰۰ میلیون تومان هم می‌توانید خانه بخرید. اول از همه باید نوع ملک خود را مشخص کنید. برای مثال می‌خواهید ویلا، آپارتمان، سوییت یا خانه بخرید. برای خرید سوئیت در ترکیه حدود ۱۷۰ هزار دلار باید داشته باشید. در ادامه به قیمت خرید خانه در شهرهای مختلف ترکیه و خرید ملک ارزان در ترکیه خواهیم پرداخت.

 

خرید خانه در ترکیه با ۳۰۰ میلیون تومان

در ترکیه هم خانه‌های گران وجود دارد و هم خانه‌های ارزان. در استانبول می‌توانید خانه‌های ارزان خوبی پیدا کنید که برای خریدشان باید چیزی حدود ۵۰۰ الی ۸۰۰ میلیون بپردازید البته این قیمت برای خانه‌های حدودا ۵۰ تا ۵۵ متری است. خرید خانه در استانبول آن هم با این قیمت شاید بهتر از خرید ملک در ایران باشد. اگر شهرهای کوچک‌تر را برای خرید ملک انتخاب کنید، قیمت خانه کاهش پیدا می‌کند و خانه‌ها ارزان‌تر هستند.

لازم به ذکر است با توجه به روند نزولی ارزش ریال و همچنین نوسان قیمت لیر در حال حاضر به هیچ‌وجه قادر نخواهید بود با مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان در ترکیه صاحب خانه شوید.

 

خرید خانه در ترکیه با ۵۰۰ میلیون تومان

قبل از اوج‌گیری بحران لیر در ترکیه ایرانیان می‌توانستند با پرداخت مبلغی در حدود ۵۰۰ میلیون تومان برای خرید ملک ترکیه و اخذ اقامت این کشور اقدام کنند. خرید خانه در ترکیه با ۵۰۰ میلیون تومان امری دور از ذهن نبود.

البته باید به این نکته توجه داشت در آن زمان با ۵۰۰ میلیون تومان می‌توانستید خانه‌ی با متراژ پایین یا در محله‌های متوسط ترکیه خریداری کنید. بنابراین خرید خانه لوکس با تجهیزات و امکانات کامل با این قیمت میسر نبود.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.