کد خبر : 208499
تاریخ انتشار : جمعه 29 دی 1402 - 11:54

این بزرگترین طنز امی است

این بزرگترین طنز امی است

  به گزارش وبسایت دانلود فیلم و به نقل از برخورد دهنده حتی فراتر از قلمرو تلویزیون، Breaking Bad یک پدیده فرهنگی عامه پسند بود که “اثر آبسردکن” قوی داشت و انتظارات برای فصل آخر آن را افزایش داد. بریکینگ بد، بین کنایه‌هایش به تراژدی‌های ویلیام شکسپیر، شرورهای به یاد ماندنی، حس شوخ‌طبعی تاریک، پیچش‌های

 

به گزارش وبسایت دانلود فیلم و به نقل از برخورد دهنده حتی فراتر از قلمرو تلویزیون، Breaking Bad یک پدیده فرهنگی عامه پسند بود که “اثر آبسردکن” قوی داشت و انتظارات برای فصل آخر آن را افزایش داد. بریکینگ بد، بین کنایه‌هایش به تراژدی‌های ویلیام شکسپیر، شرورهای به یاد ماندنی، حس شوخ‌طبعی تاریک، پیچش‌های داستانی تکان‌دهنده و بازی‌های ستاره‌آفرینی از جمله برایان کرانستون و جسی پلمونز، از آن زمان به‌عنوان یکی از بهترین درام‌های تلویزیونی مورد استقبال قرار گرفته است. 

تمام دوران این انتظارات بزرگ باعث شد که هر پروژه اسپین آف تلاشی با کفش های بزرگ پر شود، اما Better Call Saul ثابت شد که پیش درآمد نادری است که وجود آن را توجیه می کند، و شاید حتی از نسخه قبلی خود نیز پیشی می گیرد. اگرچه Breaking Bad در جوایز Primetime Emmy پر از عشق بود، Better Call Saul با وجود دریافت بیش از ۵۰ نامزدی، هرگز به همین شکل جایزه نگرفت. این نشان می‌دهد که رأی‌دهندگان جایزه به سادگی نمی‌دانستند که چقدر خوب هستند، و شایستگی Better Call Saul را بدیهی می‌دانستند.

 

«Better Call Saul» چیزی بیشتر از یک پیش درآمد «Breaking Bad» بود

اگرچه هر دو سریال Breaking Bad و Better Call Saul زاییده فکر وینس گیلیگان باهوش هستند، اما این دو سریال رویکردهای بسیار متفاوتی را برای داستان های خود داشتند. بریکینگ بد ظهور و سقوط یک سلطان مواد مخدر را بررسی کرد و مواردی را در زندگی او بررسی کرد که او را از خوب به بد تبدیل کرد. با این حال، Better Call Saul داستان بلندپروازانه‌تری درباره ناتوانی یک مرد ذاتا خودخواه برای فرار از سرنوشت خود تعریف کرد. اگرچه جیمی مک گیل (باب اودنکرک) با به دست آوردن شایستگی خود به عنوان یک متخصص حقوقی سعی می کند “راست پیش برود”، اما نمی تواند از هر عواقبی که دارد فریب دهد. Better Call Saul به یک داستان پیش درآمد غم انگیز تبدیل شد، زیرا مخاطبان می دانستند که قرار است جیمی به وکیل مشکوک «سائول گودمن» تبدیل شود که در سریال Breaking Bad دیده می شود.

Better Call Saul نمونه نادری بود که در آن دانستن پایان داستان، داستان را جذاب‌تر می‌کرد. همچنین چالشی کاملاً متفاوت برای تیم نویسندگی گیلیگان ایجاد کرد، تیمی که موفق شد بدون هیچ جایزه امی برای کار درخشان خود پیش رود. Better Call Saul باید بینندگان را روی یک شخصیت کاملاً نامناسب سرمایه گذاری می کرد، زیرا خودخواهی جیمی هزینه شخصی زیادی برای اطرافیانش دارد. با کمال تعجب، پس‌زمینه‌ی تاثیرگذار بین جیمی و برادرش، چاک مک‌گیل (مایکل مک‌کین)، زمینه‌ی عاطفی کاملی را برای اعمال او فراهم می‌کند. در حالی که میل جیمی برای مطابقت با شهرت برادرش باعث می شود که در ابتدا وکیل شود، حس حسادت و نفرت او در نهایت باعث آسیب جبران ناپذیر چاک می شود.

 

بخش عمده ای از درخشش Breaking Bad به ویژگی آن بود، زیرا این سریال موفق شد به گونه ای که در رسانه های دیگر مورد بررسی قرار گرفته بود، به دنیای کارتل های مواد مخدر بپردازد. در حالی که تخلفات قانونی و ادعاهای کلاهبرداری ذاتاً به اندازه جنگ مواد مخدر هیجان انگیز به نظر نمی رسند، Better Call Saul توانست موضوع بالقوه “خسته کننده” خود را به اساس درام بزرگ تبدیل کند. بهترین قسمت‌های Better Call Saul بر این تمرکز داشت که چگونه جیمی از تکنیک‌های حل مسئله غیرسنتی برای برنده شدن در پرونده‌های اصلی و فرار از شرورهای سریال استفاده می‌کند. هر موقعیتی نشان می‌داد که او می‌خواست برای «برنده شدن» به آن‌ها برود. این روشی خلاقانه برای بررسی قوس شخصیت کلان جیمی از طریق ماجراجویی‌های خرد بود، که به Better Call Saul اجازه می‌داد از بی‌تابعیتی که بسیاری از سریال‌های سریالی با آن مواجه هستند، اجتناب کند.

 

«Better Call Saul» به خاطر اجراهایش نادیده گرفته شد

اگرچه کرانستون و پل هر دو برای اجرای خود جوایز امی متعددی را دریافت کردند، Better Call Saul گروه بازیگران درخشانی داشت که رقیب بریکینگ بد بودند. اگرچه جیمی در بریکینگ بد در حد توانش سرگرم کننده بود، اما در Better Call Saul شخصیت را به سطح دیگری برد. وقتی جیمی از دادگاهی که دوست دارد بر آن تسلط داشته باشد جدا می‌شود، نمی‌تواند شخصیت «سائول گودمن» را خاموش کند و تشخیص هویت شخصی و حرفه‌ای او برایش دشوار است. تغییر از “جیمی” به “سائول” یک تغییر ظریف بود، و اودنکرک در نشان دادن چگونگی تغییر اولویت هایش با از دست دادن یکپارچگی اخلاقی خود کار بسیار خوبی انجام می دهد. در حالی که اودنکرک بازیگری با فیلم‌شناسی باورنکردنی است، مایه تاسف است که بازی او با بازی Better Call Saul هرگز جایزه امی را برای او به ارمغان نیاورد.

اگرچه نادیده گرفتن کار اودنکرک با توجه به اینکه نقشی بود که او قبلاً کامل شده بود، آسان بود، اما شگفت‌انگیزتر این است که امی ها هرگز بازی ریا سیهورن را در نقش کیم وکسلر به رسمیت نشناختند، علی رغم دو نامزدی او برای بهترین بازیگر نقش مکمل زن. در زمینه Better Call Saul، کیم حتی از جیمی مهمتر است. سرنوشت او از پیش تعیین نشده است، و اجرای عالی سیهورن تضمین می کند که تماشاگران برای دیدن اینکه آیا کیم در شبکه فریبکاری جیمی گرفتار می شود، سرمایه گذاری می کند. Seehorn به زیبایی میل شدید کیم برای موفقیت، حرفه ای بودن کامل و مقاومت در برابر طبیعت فاسد جیمی را به تصویر کشید. رابطه بین کیم و جیمی به رابطه ای عمیقا غم انگیز تبدیل شد. این دو وکیل علیرغم علاقه متقابلی که به یکدیگر داشتند، خطوط اخلاقی متفاوتی داشتند که مایل به ترسیم آنها بودند.

 

“Better Call Saul” به جهات مختلف در “Breaking Bad” بهبود می یابد

Better Call Saul کاراکترهای بسیاری از Breaking Bad را به نمایش می‌گذارد که با جزئیات بیشتری به تصویر کشیده شده‌اند، زیرا خط داستانی پیش درآمد به آنها اجازه می‌دهد تا بینش خود را در مورد ریشه‌های خود بیابند. در حالی که جیانکارلو اسپوزیتو با بازی خود در نقش گاس فرینگ در سریال برکینگ بد کاملاً وحشتناک بود، Better Call Saul به او این فرصت را داد تا نشان دهد چگونه رهبر معمایی کارتل امپراتوری خود را ساخت و شهرت بد خود را تثبیت کرد. به طور مشابه، جاناتان بنکس توانست در هنگام رسیدگی به مسئولیت‌هایش در قبال خانواده‌اش، جنبه نرم‌تر و مهربان‌تری به «تعیین‌کننده» مایک ارمانترات نشان دهد. حساسیتی که بنکس به این نقش داد، سرنوشت او را در سریال بریکینگ بد تراژیک تر کرد.

فقدان کامل برنده امی برای Better Call Saul شوکه کننده است، با توجه به اینکه سریال اغلب با کمال فنی خود مرزها را جابجا می کند. Better Call Saul با استفاده درخشان از موسیقی، سکانس‌های سیاه و سفید معمایی، صحنه‌های محکم دادگاه و کارت‌های عنوان خلاقانه، یکی از ماهرترین نمایش‌های درام از نظر فنی در دوران خود بود. در حالی که Better Call Saul مطمئناً در مراسم اهدای جوایز امی که در آن شرکت کرده بود با رقابت شدیدی روبرو شد، اما کاملاً خالی شدن سرنوشتی ناگوار برای سریالی است که از هر انتظاری فراتر رفت. 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

دانلود فيلم و سريال و زيرنويس فارسي

چگونه یک رپوراتاژ آگهی خوب و موثر بنویسیم؟

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح