کد خبر : 208419
تاریخ انتشار : یکشنبه 26 شهریور 1402 - 21:28

پرایس اکشن، یکی از روش های محبوب معامله گری

پرایس اکشن، یکی از روش های محبوب معامله گری

استراتژی پرایس اکشن: راهنمای کامل برای معامله گران معاملات پرایس اکشن استراتژی است که به پیش بینی حرکات بازار با شناسایی الگوها یا “سیگنال ها” در حرکات قیمت یک بازار کمک می کند. در اینجا با برخی از استراتژی های مختلف پرایس اکشن آشنا شوید. پرایس اکشن در معاملات چیست؟ پرایس اکشن در معاملات، عملکرد

Price Action" Images – Browse 731 Stock Photos, Vectors, and Video | Adobe  Stock

استراتژی پرایس اکشن: راهنمای کامل برای معامله گران

معاملات پرایس اکشن استراتژی است که به پیش بینی حرکات بازار با شناسایی الگوها یا “سیگنال ها” در حرکات قیمت یک بازار کمک می کند. در اینجا با برخی از استراتژی های مختلف پرایس اکشن آشنا شوید.

پرایس اکشن در معاملات چیست؟

پرایس اکشن در معاملات، عملکرد یک اوراق بهادار، شاخص، کالا یا ارز را تحلیل می کند تا پیش بینی کند که در آینده چه اتفاقی ممکن است برایش پیش بیابد. با آموزش پرایس اکشن شما متوجه میشوید که قیمت در شرف افزایش است، میخوهید یک موقعیت خرید داشته باشید، یا اگر معتقدید که قیمت کاهش می یابد، ممکن است موقعیت فروش را انتخاب کنید.

درک معاملات پرایس اکشن شامل بررسی الگوها و شناسایی شاخص‌های کلیدی است که ممکن است بر سرمایه‌گذاری شما تأثیر بگذارد. تعدادی از روش‌های مختلف قیمت وجود دارد که بسیاری از معامله‌گران برای پیش‌بینی حرکات بازار و کسب سود کوتاه مدت از آن‌ها استفاده می‌کنند.

پرایس اکشن “خالص” به چه معناست؟

به این معنی است که شما معاملات خود را صرفاً بر اساس قیمت هایی انجام می دهید که می توانید از قبل پیشبینی کنید. به جای تکیه بر فرمول های پیچیده و تحلیل زمان بر، معاملات خود را با استفاده از درک خود از بازار انجام می دهید.

سیگنال های پرایس اکشن چیست؟

سیگنال‌های پرایس اکشن – که گاهی الگوهای پرایس اکشن یا محرک‌های پرایس اکشن نامیده می‌شوند – الگوهایی هستند که به راحتی در بازار قابل تشخیص هستند و می‌توانند برای پیش‌بینی رفتار بازار فیوچر مورد استفاده قرار گیرند. معامله گران باتجربه گاهی اوقات می توانند این سیگنال ها را با تشخیص اشکال یا تکرارهای خاص در عملکرد گذشته در یک نگاه تشخیص دهند.

پرایس اکشن در مقابل تحلیل تکنیکال کلاسیک: تفاوت چیست؟

الگوهای پرایس اکشن راهنمای اصلی فعالیت در نمودارهای معاملاتی هستند و نشان دهنده پدیدار شدن یک روند هستند. معامله گران باتجربه می توانند این الگوها را به سرعت تشخیص داده و از آنها برای معامله آگاهانه در بازار در زمان واقعی استفاده کنند. تحلیل تکنیکال از طیف وسیعی از محاسبات مختلف برای پیش بینی تغییرات قیمت در آینده استفاده می کند. در مقابل، پرایس اکشن فقط بر حرکت قیمت یک دارایی در تایم فریم های مختلف متکی است.

به نوعی، تحلیل تکنیکال در تلاش است تا نظم را در دنیای به ظاهر آشفته بازارهای مالی بیابد، در حالی که پرایس اکشن به معامله‌گر اجازه می‌دهد تا با شناسایی الگوهای پرایس اکشن و عمل بر روی آنها، روند بازار را پیش بینی کند. قابل ذکر است با دنبال کردن اخبار فارکس فکتوری فارسی و استفاده از پرایس اکشن، میتوانید ریسک خود را در بازار فارکس کاهش دهید و بر سود خود بیافزایید.

چرا پرایس اکشن در بین معامله گران فارکس محبوب است؟

بازار فارکس به چند دلیل در میان معامله گران پرایس اکشن محبوبیت خاصی دارد.

بازار فارکس همیشه در حال حرکت است، اما به ندرت بالا و پایین های بزرگ را تجربه می کند. این امر آن را برای معامله‌گران جدیدی که می‌خواهند وارد بازارهای مالی شوند جذاب میکند.

بلوغ بازار تشخیص الگوها و روندهای تکرار شونده را آسان تر می کند.

نحوه معامله با استفاده از پرایس اکشن: فیوچر برای شروع

استراتژی پرایس اکشن مطالعه حرکات قیمت است و در تلاش است تا روند های بازار را تشخیص دهد. این استراتژی یک ابزار عالی برای معامله در بازار فارکس برای معامله‌گران جدید است، زیرا به آن‌ها اجازه می‌دهد تا با تعقیب روندهای قیمتی که در معرض دید قرار می‌گیرند، به طور موثر از همتایان با تجربه‌تر خود یاد بگیرند.

معاملات روند پرایس اکشن

گاهی اوقات به دلیل شکل متمایزش، جزو الگوهای نمودار شمعی قرار می گیرد، الگوی پین بار مانند یک شمع با یک فتیله بلند روی آن است. این نشان دهنده یک برگشت یک قیمت خاص است، با “فتیله” یا دم محدوده قیمتی که رد شده را نشان می دهد.

Price action trend trading

فرض بر این است که قیمت به حرکت در جهت مخالف ادامه خواهد داد و معامله گران از این اطلاعات برای تصمیم گیری در مورد گرفتن پوزیشن خرید یا فروش در بازار استفاده خواهند کرد.

الگوی پوششی

الگوی پوششی یک استراتژی دو میله ای است که در آن کندل داخلی کوچکتر از کندل بیرونی است و در محدوده قله و دره کندل بیرونی (یا کندل مادر) قرار می گیرد. میله‌های داخلی اغلب در یک لحظه تجمیع در بازار شکل می‌گیرند، اما می‌توانند مانند شاه ماهی قرمز نیز عمل کنند و نقطه عطفی در بازار را نشان دهند.

شکل گیری روند پس از ورود اصلاحی

این یک استراتژی پرایس اکشن نسبتاً ساده است که به موجب آن معامله‌گر به سادگی روند موجود را دنبال می‌کند. اگر قیمت در یک رکود واضح قرار دارد و به طور مداوم قله های پایین تر ایجاد می‌شود، معامله‌گر ممکن است به دنبال گرفتن یک پوزیشن فروش باشد. اگر قیمت‌ها به صورت تدریجی افزایش می‌یابند، با روند صعودی، ممکن است معامله‌گر بخواهد خرید کند.

Trend following retracement entry

ورود پس از اصلاح و شکل گیری روند

این روند هر گونه حرکت عمده در بازار را با این فرض که پس از یک جهش قیمت، یک اصلاح به دنبال خواهد داشت دنبال می کند. اگر قیمت دارایی خارج از یک خط حمایت یا مقاومت تعریف شده حرکت کند، به عنوان شکست شناخته می شود.

معامله‌گران می‌توانند از این به‌عنوان سیگنالی برای معامله کردن استفاده کنند، در صورتی که دارایی روند صعودی داشته باشد یا بالاتر از خط مقاومت شکسته شود، یا اگر به زیر خط حمایت حرکت کند، یک موقعیت فروش بگیرند.

الگوهای سر و شانه

الگوی سر و شانه چیست ؟ معامله با انواع الگو سر و شانه کف و سقف و معکوس -  اینوست یار

همانطور که از نام آن پیداست، الگوی سر و شانه یک حرکت بازار است که کمی شبیه به شکل ظاهری سر و شانه است. به عبارت دیگر، قیمت‌ها افزایش می‌یابند، کاهش می‌یابند، حتی بیشتر می‌شوند، دوباره کاهش می‌یابند و قبل از یک افت متوسط، به بالاترین حد خود می‌رسند.

معامله با الگوهای معکوس سر و شانه

دنباله قله و دره ها

در اصل، معاملات پرایس اکشن یک بازی بین قله و دره است. معامله گران می توانند دنباله ای از قله ها و دره ها برای ترسیم روندهای نوظهور در بازار خود دنبال کنند.

استراتژی پرایس اکشن یک استراتژی معامله فیوچر است که از حرکات قیمت یک بازار زیربنایی برای پیش‌بینی حرکات فیوچر بازار استفاده می‌کند. معامله گران به دنبال سیگنال های پرایس اکشن هستند که نشان دهنده ظهور یک روند است. برخلاف تحلیل تکنیکال، معاملات پرایس اکشن بر قیمت واقعی تمرکز می کند، نه بر میانگین متحرک به دلیل نقدینگی و اندازه بازار فارکس، به ویژه در بین معامله گران محبوب است. معامله گران می توانند از روش های مختلف قیمت برای پیش بینی حرکات بازار و کسب سود کوتاه مدت استفاده کنند. قابل ذکر است در دوره خصوصی آموزش پرایس اکشن شما میتوانید تمامی نکات لازم برای معامله گری را یاد بگیرید.

مطمئناً، در اینجا یک نسخه مختصرتر از پرسش و پاسخ در مورد محبوبیت عمل قیمت در معاملات وجود دارد:

چرا پرایس اکشن محبوب است؟

این یک استراتژی ساده است و روی داده های قیمت خام تمرکز می کند و تفسیر سنتیمنت بازار را آسان تر می کند.

چگونه پرایس اکشن به تحلیل نوسانات کمک می کند؟

این روش امکان خواندن بی‌درنگ بازار را فراهم می‌کند و تصمیم‌گیری سریع‌تر را در دوره‌های پرنوسان ممکن می‌سازد.

آیا برای مبتدیان مناسب است؟

بله، اغلب برای مبتدیان ساده تر در نظر گرفته می شود زیرا به شاخص های پیچیده متکی نیست.

آیا پرایس اکشن همه کاره است؟

بله، می توان آن را در تایم فریم های مختلف و کلاس های دارایی اعمال کرد.

چرا برخی افراد آن را با سایر روشها ترکیب می کنند؟

برخی از معامله گران از آن با اندیکاتورها برای تأیید روندها استفاده می کنند و هدف آنها بالا بردن بازده استراتژی است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

دانلود فيلم و سريال و زيرنويس فارسي

چگونه یک رپوراتاژ آگهی خوب و موثر بنویسیم؟

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح